Noored eestlased välismaal

Meeskond

Dr Terje Toomistu, vastutav täitja

Toomistu

Dr Terje Toomistu on antropoloog, Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna teadur, kelle peamised uurimishuvid on seotud soo, mobiilsuse ja afektiga. Tal on doktorikraad etnoloogias ning kaks magistrikraadi (cum laude) etnoloogia ja kommunikatsiooni erialadelt Tartu Ülikoolist. Ta on täiendanud end Fulbright’i stipendiaadina Kalifornia Ülikoolis Berkeley’s ning külalisuurijana Amsterdami Ülikooli antropoloogia osakonnas. Ta on elanud ja õppinud ka Prantsusmaal, Venemaal ja Indoneesias.

Toomistu senised suurimad projektid on seotud Indoneesia soo- ja seksuaalsuse antropoloogiaga ning hilis-nõukogudeaegse noortekultuuriga. Oma doktoritöös keskendus ta Indoneesia transnaiste (waria’de) kogukonnale, tuginedes pika-ajalistele etnograafilistele välitöödele Jaaval ja Lääne-Paapuas. Ta on kureerinud näituseid U.K.-s, Saksamaal, Kanadas ja Rootsis ning pidanud avalikke loenguid ja seminare paljudes rahvusvahelistes ülikoolides.

Toomistu on ka dokumentaalfilmitegija. Tema töö on pälvinud märkimisväärset rahvusvahelist meediatähelepanu, sealhulgas ajalehtedelt The Guardian ja The Economist.

Terje Toomistu CV Eesti Teadusinfosüsteemis

Dr Aet Annist, kaasuurija

Image

Dr Aet Annist on sotsiaalantropoloog, Tartu Üikooli etnoloogia osakonna vanemteadur, kelle läbivaks uurimishuviks on olnud sotsiaalsusega toimuvad protsessid muutuste kontekstis. Tema andmepagas pärineb väga erinevatest, sageli mitmepaiksetest välitöödest Eestis ja Suurbritannias, mis on Annisti tähelepanu analüütilisse keskmesse tõstnud ilmajäetuse kontseptsiooni arendamise selle erinevates vormides (sotsiaalne, sümboolne, etniline ning tulevikuline ilmajäetus). Ta vaatleb ka uute klassisuhete kujunemist ilmajäetuse jätkuna või vastusena sellele. Annisti doktoritöö University College Londoni juures käsitles sotsialismijärgsete keskuskülade sotsiaalset fragmenteerumist Suurbritannia kogukonnaarenduse abiprojekti taustal. Annisti järeldoktori uurimistöö Tallinna Ülikoolis vaatles eestlaste rändekarjääre.

Annist on olnud haaratud mitmetesse projektidesse, mis on uurinud noori – viimati Manchesteri Ülikooli juhitud Horizon2020 projektis PROMISE. Käsilolevate uurimishuvide hulka kuuluvad kliimasotsiaalsuste ning metsaprotestide teemad, pärandkultuuri institutsionaliseerimine ja selle mõju kohalikele suhetele ning suhetele keskkonnaga.

Annist on panustanud konsultandina rakenduslikesse uuringutesse Eesti ministeeriumidele ja Riigikogule, regulaarselt Eesti meediaväljaannetesse, kirjutava autorina kunstinäitustele ning aktivisti, nõustaja ja kaasajana Suurbritannia ja Eesti protestigruppide tegevusse. 

Aet Annisti CV Eesti Teadusinfosüsteemis

Rein Murakas, veebiküsitluse projektijuht

Murakas

Rein Murakas tegutseb konsultant-uurija ja analüütikuna erinevate Eesti ja rahvusvaheliste uurimisprojektide juures. Tema põhilisteks uurimisvaldkondadeks on olnud noorteprobleemid, ebavõrdsus, finantskäitumine, ettevõtlus, teadlasmobiilsus, sotsiaalpoliitika, tervis, uurimismeetodid ja  sotsiaalteaduste alaste andmete kasutamine.

Rein Muraka CV Eesti Teadusinfosüsteemis

Dr Ave Lauren, konsultant

Lauren

Dr Ave Lauren on inimgeograaf, alates 2020. aastast EBSi vanemteadur. Tema uurimisvaldkonnad on globaalsed linnad, innovatsioonikeskused ja üleilmne talendimobiilsus.

Ave omandas Cambridge’i ülikoolis doktorikrikraadi geograafias, kus uuris muuhulgas tippspetsialistide rännet Silicon Valleysse. Oma uurimustöö käigus tegi ta koostööd tehnoloogiaettevõtetega nagu Intel, Apple, Google, Huawei and Tencent.

Enne EBSiga liitumist juhtis Ave Euroopa Rändevõrgustiku (EMN) Eesti kontaktpunkti.

Ave Laureni CV Eesti Teadusinfosüsteemis

Eva Bürkland, üliõpilasuurija

eva_150920_05mv.jpg

Eva Bürkland on Tartu Ülikooli rakendusantropoloogia magistrant. Tema huvideks on inimeste ränne seoses õnneotsingutega, kohatunnetus ja kuulumine. Antud projekti raames uurib Eva diginomaade ning on ka ise viibinud diginomaadina erinevates riikides nii Euroopas kui ka Lõuna-Ameerikas.

Maret Luud, assistent/praktikant

Maret Luud

Maret Luud on Tartu Ülikooli bakalaureuseastme etnoloogiatudeng, kelle huvideks on kultuurilised erinevused ja nende mõju inimese mõtlemisele ja käitumisele. Suurem huvi on tal Ida-Aasia ning Lõuna-Korea vastu, kus on ka ise elanud ja õppinud. Lisaks õppetööle on ta osalenud ka mitmetes korea keele ja kultuuri alastes ettevõtmistes Eestis.

 

Accept Cookies